x
yukari cik
Müşteri Hizmetleri 0(216) 471 62 26
Sosyal Medya
Kategori Menüsü
Fiyat Aralığı
-
Seçimi Filtrele
GÜNÜN ÜRÜNLERİ
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.

Yaşlı Kedi Maması

 

Kedilerin yetişkinlikten yaşlılığa geçiş dönemi genel olarak 10-12 yaş civarı olarak kabul edilmektedir. Doğru bir beslenme düzeni ile birlikte yaşlılığın yıpratıcı etkilerini ertelemeniz, kedinizin ömrünü uzatmanız ve kedinizin yaşam kalitesini arttırmanız mümkün. Kedinizin yaşlılık döneminde vücut sistemlerini korumanız adına yaşlı kedi maması kullanmanız bu sebeple oldukça önemlidir.

Neden Yaşlı Kedi Maması Kullanılmalı?

 

Yaşlanmayla birlikte ilk önce kedinizin metabolizma hızı kademeli olarak azalır. Bu dönemde oluşacak fazla kilolar ileride pek çok sağlık problemine zemin hazırlayabilir. Bu sebeple veterinerinizle birlikte kedinizin hareket oranı göz önünde bulundurarak doğru bir yaşlı kedi maması tercih etmeniz ve veterinerinizin önerileri doğrultusunda oranlarını ayarlamanız önemlidir. Yılların getirdiği yıpratıcı etkilerle savaşabilmesi için C, E vitaminleri ve Taurin bakımından zenginleştirilmiş mamalar tercih edilmesi gerekir. Yaşlı kedilerde sıkça rastlanan böbrek problemleri ile baş edebilmek için düşük fosfor oranlı mamalara yönelinmeli. İmmun sistemindeki zayıflama yaşına uygun dengeli beslenme ile aşılabilir. Kolay sindirilebilen proteince zengin bir mama sindirim sistemi için önem kazanır. Bağırsak hareketlerindeki yavaşlama sebebiyle ortaya çıkabilecek problemlerle savaşa bilmek için lifçe zengin mamalar tercih edilmeli. Bütün bunları sağlayabilmek adına yaşlı kediler için özel olarak üretilmiş mamaları tercih ederek yaşlılığın doğal sonucu olan pek çok rahatsızlığın önüne geçebilir ya da mümkün olduğunca erteleyebilirsiniz.

Yaşlı kedinizin yaşam kalitesini yükseltirken kaybolmaya yüz tutmuş iştahını kamçılayacak birbirinden farklı lezzetteki onlarca mamayı patiservis.com bir araya getirdi. N&D, Matisse, Acana, Orijen, Hills, Proplan, Royal Canin, Brit Care, Cimiao, Taste of Wild, Bozita, Sanabelle ve Whiskas’ın yaşlı kedi maması seçenekleri arasından kedinizi mutlu edecek seçkin bir lezzet bulabilirsiniz. 75 TL ve üzeri siparişlerinizde ücretsiz kargo hizmetinden yararlanmak, kredi kartı ile online, havale ve kapıda ödeme seçeneklerinden size en uygun olanını değerlendirmek için hemen siparişinizi verebilirsiniz.

E-bülten aboneliği
Müşteri Hizmetleri 09:00/18:00 arası 0(216) 471 62 26
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.