x
yukari cik
Müşteri Hizmetleri 0(216) 471 62 26
Sosyal Medya
Kategori Menüsü
Fiyat Aralığı
-
Seçimi Filtrele
GÜNÜN ÜRÜNLERİ
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Yaşlı Kedi Konserveleri

 

Yaşlı kedilerin metabolizmalarının yavaşlaması sebebiyle daha hafif beslenmek zorunda olmalarına rağmen diğer yaşlarına nazaran Taurin gibi bazı aminoasit benzeri maddelere daha fazla ihtiyaç duyması yaşlı kedi konserveleri ve mamalarını tüketmelerini oldukça önemli bir hale getiriyor. Ortalama bir kediye 15 yaş ömür biçilmesine rağmen yapılan araştırmalar sağlıklı ve dengeli bir beslenme ile 20 yaşın üzerine kadar yaşayabilen kedilerin olduğunu gösteriyor.

Beslenmede Yaşlı Kedi Konserveleri

 

Yaşlı kedilerde azalan dişlerle beraber sağlık problemleri arasında yeme problemleri ilk sırayı alır. Yetişkinlikten yaşlılık dönemine geçişin 10-12 yaş aralığında olduğunu ifade eden uzmanlar düzenli diş kontrollerinin yanı sıra zamanla daha yumuşak gıdalara geçilmesini öneriyor. Bu sebeple yaşlı kedi konserveleri seçimi çok daha büyük bir önem arz ediyor. C,E vitaminleri ve Taurin yönünden zenginleştirilmiş bu ürünler yaşlanma etkilerini azaltıcı özellik gösteriyorlar. Metabolizma hızı yavaşlayan kedinin fazla kilo almasının önüne geçmek adına kalori kontrolleri özenle yapılıyor. Böbreklerinin çok hassas olduğu bu dönemde düşük fosfor oranına dikkat edilerek kolay sindirilebilir özellikteki proteinlerden üretildikleri için böbrek problemleri ile karşı karşıya kalınmasının önüne geçiyor. Yavaşlayan bağırsak hareketlerini düzenlemek adına kuru mamalara nazaran daha fazla lif içermesi yaşlılık dönemi için vazgeçilmez bir besin tercihi olmasını sağlıyor.

Kedinizin vücut bütünlüğünü koruyarak yaşam kalitesi arttıran ve ömrünü uzatan yaşlı kedi konserveleri; Patiservis.com’un kaliteli hizmet anlayışıyla kedinizin damak zevkine sunuyoruz. Hem sizin hem de onun için en uygun mamayı bulabilmenizi sağlamak bizin için çok önemli. Bu sebeple geniş ürün yelpazemizi kalitesinden emin olduğumuz N&D, Matisse, Acana, Orijen, Hills, Proplan, Royal Canin, Brit Care, Cimiao, Tast of Wild, Bozita,Sanabelle ve Whiskas’ın lezzetli ürünlerinden oluşturduk. Kedinizi haftanın hediyesiyle mutlu etmek, hızlı kargo hizmetimizden 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz yararlanmak için siz de hemen sipariş verebilirsiniz. 

E-bülten aboneliği
Müşteri Hizmetleri 09:00/18:00 arası 0(216) 471 62 26
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.