x
yukari cik
Müşteri Hizmetleri 0(216) 471 62 26
Sosyal Medya
Kategori Menüsü
Markalar
Fiyat Aralığı
-
Seçimi Filtrele
GÜNÜN ÜRÜNLERİ
Toplam 11 ürün görüntüleniyor.

Özel Irk Kedi Maması

Veterinerlerin mama seçiminde üzerinde durduğu kriterlerden biri de hiç kuşkusuz kedinin ırkıdır. Kedinizin ırk özelliklerini göz önünde tutarak onu besleyerek ırkın genetik özelliklerinin yol açtığı dezavantajları azaltabilir, avantajları ise destekleyebilirsiniz. Özel ırk maması; özellikle uzun tüylü kedi ırklarının daha sağlıklı görünen parlak tüylere ulaşması, uzun tüylerinin sindirim sistemlerinde yol açtığı problemleri takviyelerle ortadan kaldırması nedeni ile sıklıkla anılmaya başlanmıştır.

Özel Irk Maması Kullanmalı Mıyım?

Veterinerler genel olarak mama seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken unsurun yaş olduğunu söyleler. Sonrasında ise alerjik durumu, kısırlaştırma operasyonu geçirip geçirmediği, hamilelik gibi özel bir durum taşıyıp taşımadığı, kedinizin cinsi, damak tadı ve diğer faktörler gelmektedir. Kedinizin genetik özelliklerine oranla ihtiyaç duydukları besin maddeleri, almaları gereken kalori ve takviyeler küçük miktarlarda da olsa değişim gösterir. Uzun tüylere sahip kedi ırklarının yuttukları tüylerle ilgili problem yaşamamaları adına mamalari malt benzeri malzemelerle zenginleştirilir. Vitamin, mineral ve yağ asitleri ile desteklenmeleri tüy dökülmesinin azalmasına yardımcı olur ve daha sağlıklı tüylere kavuşmalarını sağlar. Özel ırk kedi maması denince ilk akla gelenler İran ve Siyam kedileri için özel olarak üretilen kedi mamalarıdır. Kedinizin cilt yapısı ve tüyleri parlak ve canlı ise, kediniz olağan enerjisindeyse yeterli ve dengeli beslendiğinin bir işareti olabilir. Irklara özel üretilmiş mamalar ile sağlıklı bir beslenmenin yanı sıra daha bakımlı tüylere kavuşabilirsiniz.

Minik dostunuz için özel ırk maması arayışındaysanız birbirinden lezzetli mamalar patiservis.com’da sizleri bekliyor. N&D, Matisse, Acana, Orijen, Hills, Proplan, Royal Canin, Brit Care, Cimiao, Taste of Wild, Bozita, Sanabelle ve Whiskas’in birbirinden özel mamalarına patiservis.com’la ulaşabilir, kapıda ödeme imkanıyla güvenli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

E-bülten aboneliği
Müşteri Hizmetleri 09:00/18:00 arası 0(216) 471 62 26
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.