x
yukari cik
Müşteri Hizmetleri 0(216) 471 62 26
Sosyal Medya
Kategori Menüsü
Marka Listesi

Orijen 

 
Kedi ve köpekler evcil hayvanlar olarak hayatımızda yer alsalar da iç güdüleri gereğince avcı hayvanlardır. Diş ve çene yapıları avlanmaya uygun, sindirim sistemleri ise hayvansal protein ve yağları sindirmeye yönelik gelişmiştir. Zengin protein içeriğine sahip, tahıl içermeyen ve karbonhidrat oranı sınırlı Orijen tahılsız kedi maması ve tahılsız köpek maması doğal hayvan diyetine uygundur. 

 
Orijen’den Ödüllü Mamalar 

 
Doğal hayvan diyetine uygun mama tanımında yüksek hayvansal protein bulunurken glisemik tahıllar ve sebze proteinler kesinlikle bulunmaz. Serbest gezen kümes hayvanları  ve serbest gezen sığırlardan elde etler, taze avlanan balıklar ve yumurta hayvansal proteinleri oluşturur. Biyolojik olarak uygun tanımını hak eden Orijien tahılsız mamalar %80 et ve %20 sebze ve meyve içeriği ile doğal beslenmeyi gerçekleştirir. Biyolojik uygunluk doğal beslenme anlamına gelir bu da mama içeriğinde taze işlenmemiş et bulunduğu anlamına gelir. Kıkırdak, ilik gibi tüm organların dahil olduğu biyolojik bütünlük bozulmadan Orijen mamaların içeriğinde işlenmeden yer alır. Yüksek protein oranı evcil hayvanınızın sağlığı için gereklidir. Ancak hayvanınızın karbonhidrat almaya da ihtiyacı vardır. Yüksek glisemikli karbonhidratlar şeker hastalığı gibi rahatsızlıklar ile doğrudan ilişkilidir. Mercimek, nohut gibi düşük glisemikli karbonhidratlar evcil hayvanınızın ihtiyacı olan besin değerlerini almasını sağlarken sağlığını da korur. Aynı zamanda vücutta yağ depolanmasını azaltan bu karbonhidratlar biyolojik olarak uygun mamalarda kullanılır. Son dönemlerde uzman veterinerler yeterli miktarda protein alan evcil hayvanların karbonhidrata ihtiyacı olmadığını ifade ediyorlar.  

 
Kan şekerinde ani değişikliğe neden olan taneli tahıl kullanımı yerine Orijen tahılsız mamaların içerisinde taze meyve ve sebzeler bulunur. Besleyici değeri yüksek olan meyve ve sebzeler mamalara doğal bir lezzet katarak evcil hayvanınızın ilgisini kolayca cezbeder. Köpek ve kediler doğada bulundukları zaman bazı otlarla özel olarak ilgilenirler ve ararlar. İçgüdüsel olarak aradıkları otlar sayesinde daha sağlıklı olurlar, sindirim sistemleri güçlenir ve aradıkları her bitkinin vücutlarında önemli bir görevi vardır. Orijen mamalar kedi ve köpeklerin içgüdüsel olarak aradığı bitkileri içeriğinde bulundurarak onların doğal beslenmesini %100 kesin kılar.  

 
Su ilave edilmeden su buharı ve kendi sularıyla pişirilen Orijen mamaların içeriğinde tüm besin maddeleri bu sayede besin değerlerini korur. Kurutulmamış, toz haline getirilmemiş tamamen doğal ve taze içerikler kullanılan Orijen mamaların pişirilme evresinde diğer mamalarda olduğu gibi suya ihtiyaç yoktur. Mamaların tamamı firmanın kendi bünyesinde bulunan mutfaklarda üretilir. Bu durum mamaların içeriğine giren tüm malzemenin kontrol altında olduğu anlamına gelir. Özel onaylı tesislerde üretilen hayvanlardan elde edilen besinlere kimyasal koruyucu, ısıtma ve dondurma gibi işlemler asla uygulanmaz. Tüm ham maddeler kalite kontrol testlerinden geçtikten sonra evcil hayvanların beğenisine sunulur.  

 

Orijen Tahılsız Köpek Maması 

 
Et oranı %80 olan Orijen düşük tahıllı köpek maması A vitamini, D3, E vitamini gibi takviyeler içerir. Meyan kökü, zater, karahindiba kökü gibi bitkisel içerikler ise köpeklerin otlama iç güdüleri sonucunda elde edilen bilgilerin ışığında mama içeriğine eklenmiştir. Köpeğinizin ihtiyacı olan tüm vitaminler, mineraller ve amino asitler doğru oranlarda mamaların içerisinde bulunur.  

 
Orijen Tahılsız Kedi Maması 

 
Biyolojik olarak uygun kedi maması içeriğinde %80 oranında et bulunur. Yüksek protein karbonhidrat ihtiyacına gerek kalmadığı anlamına gelse de Orijen düşük tahıllı mamaların içeriğinde gerçek sebze ve meyvelerin yanı sıra kedinizin ihtiyacı olan tüm bitkisel içerikler bulunur.   

 
Orijen tahılsız kedi maması ve Orijen tahılsız köpek maması çeşitlerin patiservis.com’un geniş ürün yelpazesinde bulabilir. Tedarik süreci beklemeden ihtiyacınız olan ürünü hemen satın alabilirsiniz. 

 

ORİJEN
Toplam 18 ürün görüntüleniyor.

E-bülten aboneliği
Müşteri Hizmetleri 09:00/18:00 arası 0(216) 471 62 26
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.