x
yukari cik
Müşteri Hizmetleri 0(216) 471 62 26
Sosyal Medya
Kategori Menüsü
Fiyat Aralığı
-
Seçimi Filtrele
GÜNÜN ÜRÜNLERİ
Yorum Alanlar
Acana Wild Prairie Tavukl... DALİS PET TAG - YAVRU GOL...

 

Toplam 1498 ürün görüntüleniyor.

Köpek Tasmaları

Köpek sahiplerinin beslenmeden sonra en önemli tercihi köpek tasması seçerken gerçekleşir. Köpeğinizin konforlu ve özgür hissederek gezmesi tasma seçiminiz ile alakalıdır.

Köpek Tasmaları Nasıl Seçilir?

Köpek tasması seçimi duruma ve köpeğinizin cinsine göre değişim gösterir. Bu da iyice araştırarak ve köpeğinizin hareketlerinden emin olarak yapmanız gereken bir seçimdir. Köpek tasmaları boyun, göğüs, eğitim, gezdirme ve koruma tasmaları olarak gruplara ayrılırlar. Korumalı tasmalar dikenli olanlardır bunların asıl amacı dışarı doğru olan dikenleri ile köpeğinize gelecek saldırılardan köpeğinizi korumaktır. Gezdirme tasmaları ise köpeğiniz dolaşırken biraz daha özgür hissetsin, tuvaleti sırasında ihtiyacı olan mahremiyeti koruyabilsin diye boyunu ayarlayabildiğiniz tasmalardır. Köpeğinizi sadece yürüyüşe çıkardıysanız kısa köpek tasmaları arasından bir tercihte bulunabilirsiniz. Ya da uzatmalı tasmanın boyunu duruma göre ayarlayarak kullanabilirsiniz. Köpek tasması seçerken köpeğinizin ırkı da oldukça önemlidir. Küçük ırklar için otomatik uzatmalı ipli tasmalar oldukça rahat bir kullanım sağlarken büyük ırkları bu tasmalar ile kontrol edebilmek neredeyse imkansızdır. Hatta köpeğiniz ırkına göre bu tasmaları kolayca koparabilir. 

Köpek Boyun Tasması Neye Göre Seçilir?

Boyun tasması seçimi köpeğinizin ırkına göre yapılır. Küçük köpek ırklarında ya da 10 kilograma kadar büyüyen Terrier gibi ırklarda ince boyun tasması tercih edilir. Bu köpekleri gezdirirken uzatmalı tasma ya da sırt tasması kullanılacağı için sadece köpek künyesi kullanımı için ince boyun tasması yeterli olur. Kalın boyun tasması ise büyük ırklarda kullanılır.  Bazı orta ırklar özellikle belirli bir yaşa gelene kadar göğüs tasması kullanabilir ancak yine de daha kalın ve yüksek boyunlu olacakları için daha kalın boyun tasması tercih edilmelidir. İnce ve kalın tasmaların yanı sıra uzun ve ince boyunlu cinsler için özel olarak seçmeniz gereken kafatası çapı çok büyük olmayan yani boyun-kafatası genişliği arasında az fark bulunan cinslerde oldukça kalın boyun tasmaları tercih edilmelidir. Kısa boyunlu buldog cinsi köpekler de solum problemleri ile karşılaşabildiklerinden  özel olarak boyun tasması seçilmesi gereklidir. Yumuşak, esneyebilir malzemelerden yapılan boyun tasmaları bu köpekler için en ideal seçimdir. Boyun tasmasını köpeğinizi gezdirmek için değil daha çok köpek künyesi takabilmek için kullanmayı tercih etmelisiniz. Çünkü boyun tasması seçiminde hassasiyet isteyen ırklar başta olmak üzere boyun tasması ile yürüyüş köpeğinizin duruşu ve sağlığı için uygun değildir. Göğüs tasmasında kullanacağınız ipi ya da zinciri köpeğinizin cinsine göre seçerek olası kazalardan köpeğinizi koruyabilirsiniz. Her ne kadar eğitimli bir köpeğiniz olsa da aniden ortaya çıkan bir tehlikede hamle yapan köpeğinizi boyun tasmasına bağlı zincir ile durdurmaya çalışırken ona istemeden zarar verebilirsiniz. 

Patiservis.com’un geniş ürün yelpazesi ile ihtiyacınız olan köpek tasmaları arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Her ırka, yaşa ve boya göre farklı çözümleri bir arada bulabileceğiniz köpek tasmaları kategorisini hemen inceleyin ve patiservis.com’un kapıda ödeme, 75 TL üzeri ücretsiz kargo avantajları ile kolayca sipariş verin.

E-bülten aboneliği
Müşteri Hizmetleri 09:00/18:00 arası 0(216) 471 62 26
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.