x
yukari cik
Müşteri Hizmetleri 0(216) 471 62 26
Sosyal Medya
Kategori Menüsü
Fiyat Aralığı
-
Seçimi Filtrele
GÜNÜN ÜRÜNLERİ
Yorum Alanlar
Acana Wild Prairie Tavukl... DALİS PET TAG - YAVRU GOL...

 

1 2 3
Toplam 57 ürün görüntüleniyor.

Köpek Tarak ve Fırçaları

Tüy bakımının en önemli unsuru köpek tarak ve fırçaları kullanarak köpeğinizin tüyleri arasındaki dökülmüş tüyleri uzaklaştırmaktır. Köpeğimizin cildinin hava alması ve ileride dermatolojik problemler yaşamaması için önemlidir. Fırçalama esnasında ölü tüylerin yanı sıra köpeğimizin tüyleri arasında sıkışıp kalmış toz, toprak gibi pislikleri etkili bir şekilde uzaklaştırırız.

Köpek Tarak ve Fırçaları Nelerdir?

Köpek türleri arasında oldukça farklı tüy tipleri olduğu göz önüne alınarak farklı çeşit ve ebatlarda köpek tarak ve fırçaları üretilmiştir. Uzun tüylü ve kalın derili köpekler için tavsiye edilen kaygan fırça ince telli yapısı ve sağa sola rahatlıkla hareket eden sapı sayesinde kolay fırçalama imkanı sunar. Daha uzun tel yapısına sahip iğneli fırça uzun tüylü, kıvırcık ya da dalgalı tüylere sahip köpekler için tavsiye edilir. Tüy uzunluğu göz önüne alınarak kısa, orta ve uzun tipteki fırçalardan birini tercih edebilirsiniz. Metal malzeme kullanılarak üretilmesi sebebiyle pas tutmayacak, kaliteli bir tane edinmeniz önerilir. Paslı kullanımlarda köpeğinizin derisini tahriş edebilirsiniz. Her tüy yapısına sahip köpekler için tavsiye edilen banyo tarağı suya dayanıklı olması, ıslak ve nemli tüylerin taraması için tasarlanması ve mıknatıs gibi tüyleri çekmesi sebebiyle tercih edilirler. Kıllı fırça; genelde ilk tarama sonrası tüyleri parlatmak için tercih edilir. Uzun tüylü köpekler için pratik kullanım avantajı sunan telli ve kıllı kombinasyonlu fırça tüyleri açma ve parlatma işlevini bir arada sunar. Kirpi fırçalar ise uzun ve orta tüylü köpeklerin kürklerine tutunan ölü tüyleri uzaklaştırmak için idealdir. Kısa tüylü köpeklerin cildinin sert tarama darbelerinden zarar görmelerini önlemek için üretilen tek parmak eldivenli plastik fırça; dairesel hareketlerle masaj yapmanıza olanak tanıması ve şampuanı köpürtme amacıyla kullanılabilmesi sebebiyle tercih edilir. Tüy bakımı için köpek tarağı dendiğinde ilk akla gelen standart metal taraktır. Bir tarafı sık dişli diğer tarafı geniş boşluklı olan bu tarak genelde köpeğinizin bacakları gibi küçük bölgelerde etkin bir temizlik sunar. Keçelenen tüyler için tarak ise sadece gerek duyulduğunda kullanılması tavsiye edilen taraklar arasında yer alır. Keskin dişlere sahip oluşu sürekli kullanımda köpeğinizin cildinde yaralar açılmasına sebep olabilir. Kalın derili köpekler için astarlı tarak kullanımı önerilir. Dökülen tüyleri toplama bıçağı her tüy tipinde canlı tüylere takılı kalmış ölü tüylerin toplanmasında kullanılır. İnce aralıklara sahip olan pire tarağının işlevi ise pire ve yumurtalarını köpeğinizin tüyleri ve derisinde etkili bir biçimde çıkarmanıza yardımcı olmaktır. Pire tarağı kullanırken yanınızda sabunlu su bulunan bir kase bulundurmayı ve her darbe sonrası tarağı bu suda çalkalamayı unutmayın.

Köpeğimi Nasıl Taramalıyım?

Köpeğinizi taramaya başlamadan önce cilt ve tüy yapısı başta olmak üzere birçok faktörü göz önünde bulundurarak köpek tarak ve fırçaları arasından doğru tercihleri yapmanız önemlidir. Oldukça hassas cilt yapısına sahip yavru köpeklerde erişkin köpek tarak ve fırçaları kullanılması tüy yapısına ciddi zararlar verdiği gibi cildinde oldukça acılı yaralanmalara neden olabilir. Yavru köpek tarakları kullanarak hassas bir temizleme elde edebilirsiniz. Diğer taraftan uzun tüylü köpeklere kısa tüylü köpekler için üretilen tarakları kullanırsanız etkili bir sonuç elde edemezsiniz. Uzun tüylü köpekler için üretilen tarak ve fırçalar da kısa tüylü köpeklerin canını yakabilir. Bu sebeple köpek tarak ve fırçaları satın almadan evvel veterinerize danışmayı ya da bize sormayı lütfen unutmayın. Köpeğinizi ne sıklıkta tarayacağınız da köpeğinizin tüy yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Genelde tavsiye edilen her gün tarayarak başlamanızdır. Uzun tüy yapısına sahip bir köpeğiniz varsa tarama ve/veya fırçalama aktivitesini bir gün dahi aksatsanız keçelenme problemleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Kalın derili köpeklerde haftada iki ya da üç kez taranma yeterli görülür. Kısa tüylü köpeklerde ise haftada en az haftada bir taranmalı. Köpeğinizin bakım rutinine günlük tarama aktivitesini yerleştirirseniz temiz, sağlıklı ve parlak tüylere sahip olduklarını görebilirsiniz.

Köpek tarak ve fırçaları satın alırken genelde tavsiye edilen köpeğinizin dış bölgelerindeki tüylerini taramanız için geniş aralıklı ve iç bölgelerdeki nispeten daha kısa tüyleri olan yüz gibi bölgelerini taramanız için daha sık yapılı iki tane fırça ya da tarak temin etmenizdir. Köpeğinizi her zaman tüylerinin çıkış yönüne doğru taramayı ya da fırçalamayı unutmayın. Arada çıkan ölü tüyleri kullandığınız köpek tarak ve fırçaları üzerinden toplamayı aksatmayın. Köpeğinizi tararken canını yakmamak adına çok bastırmamaya gayret edin. Köpeğiniz eğer taranmak istemiyor ve kaçıyorsa bu sizin yanlış taradığınıza işaret edebilir ya da kullandığınız köpek tarak ve fırçaları yanlış olabilir.

Sitemizde yer alan köpek tarak ve fırçaları; köpeğinizin cilt ve tüy sağlığı düşünülerek özenle seçilmiştir. Satın almadan önce bize danışarak köpeğinize en uygun modeli kolayca seçebilirsiniz. 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo seçeneğimizden yararlanabileceğiniz patiservisi.com’dan köpek tarak ve fırçaları başta olmak üzere köpeğiniz için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi bulabilirsiniz. Üstelik kredi kartıyla online, banka havalesi ve kapıda ödeme seçenekleri sayesinde zorlanmadan siparişinizi verebilirsiniz. Güncel kampanya ve avantaklarımızdan yararlanarak ihtiyaç duyduğunuz köpek tarak ve fırçaları hemen kapınıza gelsin istiyorsanız sitemize bir göz atmaya başlayabilirsiniz.

E-bülten aboneliği
Müşteri Hizmetleri 09:00/18:00 arası 0(216) 471 62 26
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.