x
yukari cik
Müşteri Hizmetleri 0(216) 471 62 26
Sosyal Medya
Kategori Menüsü
Fiyat Aralığı
-
Seçimi Filtrele
GÜNÜN ÜRÜNLERİ
Yorum Alanlar
Acana Wild Prairie Tavukl... DALİS PET TAG - YAVRU GOL...

 

1 2
Toplam 33 ürün görüntüleniyor.

Köpek Şampuanları ve Parfümleri

Doğru köpek şampuanları ve parfümleri tercih ederek köpeğinizin sağlığını koruyabilir, tüylerinin görünümünü iyileştirebilir ve oldukça hoş kokmalarını sağlayabilirsiniz. Köpeğinizin banyo ve günlük rutinini gerçekleştirmeye başlamadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli husus kullandığınız ürünlerin köpeğinizin cilt sağlığına gösterdiği uyumdur. Diğer taraftan köpeğinizi önerilenden daha sık yıkamak uzun vadede cilt problemleri yaşamasına sebep olabilir.

Neden Köpek Şampuanı Tercih Edilmeli?

Köpeklerinin sağlıklarını her şeyin üzerinde tutan köpek sahipleri bile zaman zaman köpeklerini kendi şampuanları ya da bebek şampuanı ile yıkama hatasına düşebiliyorlar. Oysa köpek ve insan cildi birbirinden oldukça farklı özelliklere sahip. Öncelikle insan cildinin koruyucu tabakasının sahip olduğu pH seviyesi 5.2 ile 6.2 arasındadır. Köpeklerde ise çeşitli faktörlerle değişkenlik göstermekle beraber pH seviyesi 5.5 ie 7.5 arasındadır. Bu durumda insan cildinin asidik yapılı köpek cildinin ise bazik yapılı olduğunu söyleyebiliriz. Bebek şampuanları da dahil olmak üzere bizim kullanmış olduğumuz temizlik ve bakım malzemeleri cildimizdeki asidik yapıyı koruma amacıyla üretilmişlerdir. Köpeğimizi yıkamak için özel köpek şampuanları ve parfümleri yerine bu ürünleri kullandığımızda köpeğimizin cildindeki koruyu tabakaya bütünüyle zarar vermiş oluruz. Bu da bakteri, virüs ve parazitlerin üremeleri için elverişli ortamı oluşturur. Diğer taraftan köpeğimiz cildini oldukça kuru ve gergin hissettiği için sürekli kaşınma eğilimine girer ve bu durum da bakterilerin daha da hızlı üremelerine ve yayılmalarına olanak sağlar.

Cinslere Uygun Köpek Şampuanları ve Parfümleri

Köpek şampuanları genel olarak köpekler için nötr olarak kabul edilen pH 7 seviyesinde üretilirler, köpeklerinizin cildini korumaya ve desteklemeye yönelik birçok takviye içerirler. Köpek cinsleri arasında bile pH farklılığı olduğunu hesaba katan bazı şampuan üreticileri son zamanlarda farklı pH seviyelerine sahip köpek şampuanları ve parfümleri de piyasaya sürmeye başladılar. Özellikle yavru kedinizin hassas cildine uyumlu pH seviyesine sahip yavru köpek şampuanı; köpeğinizin sağlıklı büyümesi, gelişmesi ve daha parlak görünen tüylere sahip olması açıdan oldukça önemlidir. Köpek şampuanı ile veterinerinizin önerdiği rutinde köpeğinizi yıkamanıza ek olarak tüylerinin daha sağlıklı uzaması, daha parlak ve gür görünmesi ve köpeğinizin daha hoş kokması için köpek parfümü kullanabilirsiniz. Patiservis.com; ihtiyaç duyduğunuz tüm evcil hayvan ürünlerine kolayca ulaşmanızı sağlarken köpek şampuanları ve parfümleri kategorisinde köpeğinizin bakımı için farklı özelliklerde pek çok ürünü bir araya getirdi. Sunduğu kredi kartıyla online, banka havalesi ve kapıda ödeme seçenekleri ve 75 TL ve üzeri ücretsiz kargo avantajıyla evcil hayvanınıza en keyifli alışverişi yapmanızı sağlar. Düzenlediği kampanyalarla her daim avantajlı olmanızı sağlayan sitemizin her hafta sunduğu özel hediyeleri kapmak için siz de hemen sipariş verebilirsiniz.

E-bülten aboneliği
Müşteri Hizmetleri 09:00/18:00 arası 0(216) 471 62 26
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.