x
yukari cik
Müşteri Hizmetleri 0(216) 471 62 26
Sosyal Medya
Kategori Menüsü
Markalar
Fiyat Aralığı
-
Seçimi Filtrele
GÜNÜN ÜRÜNLERİ
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Kedi Tarak ve Fırçaları

Kedilerin yalanarak temizlendikleri su götürmez bir gerçek. Yine de tüy bakımında kedi tarak ve fırçalarının payını unutmamak gerekir. Doğru kedi tarak ve fırçaları sadece kedinizin tüylerini sağlıklı göstermeyeceğine aynı zamanda sağlığı üzerinde olumlu etkilerde bulunacağına emin olabilirsiniz.

Tüy Bakımında Fırçalamanın Önemi

Kedilerde tarama ve fırçalama işlemi öncelikle bir masaj özelliği taşıdığı için kan dolaşımını hızlandırarak tüylerin daha güzel uzamasını, parlak olmasını sağlıyor ve dökülmeleri azaltıyor. Özellikle ölü tüyleri uzaklaştırdığı için kedi sahiplerinin birçoğunun şikayet ettiği tüy dökülme problemlerini en aza indiriyor. Diğer taraftan uzun tüylü kedilerde yaşanan topaklanma problemlerini azaltması kedinizin derisin havasızlık sebebiyle olaşabilecek yaralanmaları önlüyor. Kediler yalayarak kendilerini temizledikleri için kürklerindeki ölü tüyleri yutma ihtimalleri çok yüksektir. Yuttukları tüy topakları ciddi manada sindirim problemlerine sebep olabilir. Tarama ve fırçalama sebebiyle dökülen ve dökülmek üzere olan tüyleri uzaklaştıracağınızdan kedinizde ileride yaşanabilecek bu tip sağlık problemlerinin de önüne geçmiş olursunuz.

Kedi Tarak ve Fırçaları Seçimi

Doğru tercih edilen kedi tarak ve fırçaları özellikle aşırı tüy dökümü problemleriyle savaşmanız için size gerekli gücü sağlıyor. Doğru seçimi yapabilmek için kedinizin tüy cinsinin göz önünde bulundurmanız son derece önemli. Kısa tüylü bir kediye sahipseniz küçük dişli tarak ya da fırça tercih etmeniz gerekir. Malzeme tercihini de kauçuktan yana kullanmalısınız. Bu şekilde cildine zarar vermeden etkin bir temizlik yapabilirsiniz. Tüysüz bir kedi cinsine sahipseniz fırçalamaya ne gerek var diye düşünebilirsiniz ama deri katmanlarında biriken pisliklerin nodül oluşturabilme ihtimalini lütfen aklınızdan çıkarmayın. Kısa dişli kauçuk bir fırça ile haftada bir taramanız sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Uzun tüylü kediler için kedi tarak ve fırçaları arasından doğru bir tercih yapmak kadar fırçalamayı bir rutin haline getirmek de çok önemli. Topak oluşumuna daha yatkın tüy yapısına sahip olmaları ileride ciddi cilt problemleri yaşamalarına neden olabilir. Paslanmaz çelikten üretilmiş tarak ya da metal bir fırça tercih edebilirsiniz. Diğer taraftan kısa tüyleri taramak için tüm tüy tiplerine sahip kediler için sık ve kısa dişli bir tarak edinmeniz işinizi epeyce kolaylaştıracaktır.

Kaliteli kedi tarak ve fırçaları arasından kedinizi en mutlu edecek olana ulaşmak için patiservis.com’un online müşteri servisinden destek alabilirsiniz. Haftanın hediyesiyle dostlarınızı mutlu eden patiservis.com kargonuzun en kısa zamanda elinize geçmesi için siparişinizin hemen ardından kargoya veriyor. Kredi kartı, banka havalesi ve kapıda ödeme avantajlarından yararlanabilmek için hemen sipariş verebilirsiniz.

E-bülten aboneliği
Müşteri Hizmetleri 09:00/18:00 arası 0(216) 471 62 26
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.