x
yukari cik
Müşteri Hizmetleri 0(216) 471 62 26
Sosyal Medya
Kategori Menüsü
Fiyat Aralığı
-
Seçimi Filtrele
GÜNÜN ÜRÜNLERİ

 

1 2
Toplam 30 ürün görüntüleniyor.

Kedi Kumları

Piyasada yaygın olarak kullanılan kedi kumları genel olarak sepiolit, bentonit, diatomin ve silika gibi doğal madenler kullanılarak üretilirler. Her bir kedi kumu üretildiği doğal madenin belli başlı özelliklerine göre avantaj ve dezavantajlar barındırır. Son günlerde %100 doğal malzemeler kullanılarak üretilmiş ağaç bazlı kedi kumları da gittikçe yaygınlaşmaktadır.

Kedi Kumları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Genel olarak kedi kumu satın alırken ilk dikkati çeken şey ince ya da kalın taneli olarak satışa sunulan kedi kumlarıdır. İnce taneli olarak üretilen kedi kumları genel olarak sıvıyı çok iyi emmelerine rağmen kendinin tuvaletini yapmadan önceki hazırlığı esnasında ya da dışkısının üzerini örterken kumu karıştırdığında fazlasıyla toz oluşturabilmektedin. Tercihinizi ince yapılılardan yana kullanacaksanız tozdan arındırılmış olması kedinizin sağlığı açısından önemlidir. Diğer taraftan kedinizin patisine ve üzerine kolayca yapışabilmesi kumun evin çeşitli bölgelerine taşınmasına ve hijyen sorunları yaşanmasına sebep olabilir. Kalın yapılı olanların ise topaklanma ve emicilik özelliği nispeten daha düşüktür. Özel kesim teknikleriyle şekillendirilen kalın taneli kumların kedinizin ayağına zarar vermemesi için yuvarlak kenarlara sahip olması, sivri ve keskin kenarlardan arındırılması önemlidir. Diatomit bazlı olanları oldukça ince yapılı olduğu için tozutma ve kedinizin ayağına yapışabilme gibi özellikler gösterir. Bentonit bazlı kumlar ise topaklaşması sebebiyle sunduğu pratik temizleme özelliği sayesinde çok tercih edilmektedir. Topaklanabilmesi kedinizin tuvaleti dışına idrar ve dışkısını taşımasına engel olacağı için hijyenik sebeplerle de tercih edilebilmektedir. Silika kristallerinin kendi ağırlıklarının %50’sine kadar sıvı emebilme özelliklerinden yola çıkılarak üretilen silika kedi kumu dışkıyı kurutup etrafını sararak kötü kokunun etrafı sarmasını önlemesinden dolayı kedi sahipleri tarafından çok sevilirler. Ağaç bazlı kedi kumları solunum problemleri yaşayan kedilerin maden bazlı kumlara gösterdiği reaksiyon sebebiyle üretilmeye başlanmışlardır. Hijyen ve temizlik sebebiyle dezavantajları olduğu için pek uzun ömürlü değillerdir.

Doğru Kedi Kumu Nasıl Seçilir?

Kedinizin sevebileceği kumu bulana kadar denemeniz uzmanlarca tavsiye edilmektedir. Birçok kedi için tuvalet bir ritüel halini aldığı için bu oldukça önemlidir. Sonrasında ise hijyeni, tozutması, koku emiciliği ve etrafa yayılmaması gibi kriterler göz önüne alınmalı. Kediniz eğer sağlık problemleri yaşıyorsa veterinerinizin tavsiyesine uymanız son derece önemlidir.Silika (kristal) ve pisipisi kedi kumları başta olmak üzere geniş yelpazedeki kedi kumları patiservis.com’un özenli seçimiyle oluşturulmuş ürün yelpazesi ile birlikte kedinizin beğenisine sunmak için sizleri bekliyor. Patiservis.com kedinizin ve ihtiyacınız olan her şeyi güvenli ve hızlı alışveriş imkanı sunuyor. Bu haftanın hediyesini yakalamak için hemen sipariş verebilirsiniz.

E-bülten aboneliği
Müşteri Hizmetleri 09:00/18:00 arası 0(216) 471 62 26
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.