x
yukari cik
Müşteri Hizmetleri 0(216) 471 62 26
Sosyal Medya
Kategori Menüsü
Fiyat Aralığı
-
Seçimi Filtrele
GÜNÜN ÜRÜNLERİ
Toplam 22 ürün görüntüleniyor.

Doğal Kedi Kumları

 

Normalde kullanılan kedi kumları doğal taşların kırılması veya doğada bulunan minerallerin belli bazı işlemlerden geçmesi sonucu üretilirler. Doğal kedi kumları ise piyasada ağaç bazlı kedi kumları olarak anılırlar ve alerjik bünyeli kediler için özel olarak geliştirilmişlerdir.

Doğal Kedi Kumları Nasıl Üretilir?

 

Doğal kedi kumları diğer ismiyle ağaç bazlı kedi kumları genel olarak ömrünü tamamlamış çam ağaçları kullanılarak üretilirler. Özel tesislerde küçük parçalar halinde bölünerek paketlenirler. Üretimleri esnasında herhangi bir kimyasal ajan kullanılmaz. Bu sebeple kedinizin sağlığı açısından herhangi bir tehlike barındırmazlar. Diğer taraftan maden bazlı kedi kumları gibi tozutmaması sebebiyle solunum yollarından rahatsız olan kedilerin kullanması tavsiye edilir. Ağaç bazlı olarak üretildiği için diğer kedi kumu türlerine göre emici özellikleri zayıftır. Çalışma prensibi kedinin idrar ve dışkısı ile birlikte daha iri parçaların parçalanması ve ince parçaların kumun alt yüzeyine inerek üst yüzeyde daha büyük parçaların kalmasına dayanır. Emiciliğinin az oluşu kısa ömürlü olmalarına sebep olur. Diğer kedi kumlarına nazaran daha sık değiştirilmesi gerekir. İdrar ve dışkı kum kabının dibinde biriktiği için düzenli periyodlarla temizlenmediği taktirde koku yapabilir ve dışkıda bulunan parazit yumurtalarının çatlayarak ortama yayılmasına neden olabilir. Düzenli temizlendiği taktirde alerjik bünyeli ve/veya solunum yolu hastalıklarına sahip kediler için en ideal kumdur.

Kedinizin sağlığını tehlikeye atmayacak Pisi Pisi, Mırmır, Proline, Sanicat, Cats Best, Ever Clean, Quik marka doğal kedi kumları Patiservis.com’un avantajlı fiyatları ile sizleri bekliyor. 75 TL ve üzerine ücretsiz kargo imkanı sunan Patiservis.com’dan hemen alışveriş edebilir, kedinizin sağlığını garantiye alabilirsiniz.

E-bülten aboneliği
Müşteri Hizmetleri 09:00/18:00 arası 0(216) 471 62 26
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.